هفت اصل که در هنگام انتخاب فیلم استرچ باید به آن توجه کرد

هفت اصل که در هنگام انتخاب فیلم استرچ باید به آن توجه کرد

  • عدم وجود چروک، خطوط ممتد و یا پارگی روی سطح رول

وجود این موارد بر روی سطح رول می تواند ناشی از وجود اختلاف ضخامت در سطح فیلم، فرآیند تولید غیر اصولی و یا عدم رعایت نکات لازم در بسته بندی محصول باشد.

  • نبود سوراخ و یا ذرات جامد ملموس روی سطح فیلم

این موارد نشانگر ایرادات فنی در تولید محصول بوده که ذوب نشدن گرانول ها و سایر افزودنی ها می تواند دلیل اصلی آن باشد. وجود این ذرات یا پارگی حاصل از آن ( انجام  نشدن کامل و ممتد فرآیند تولید) می تواند باعث پارگی در هنگام مصرف و توقف خط بسته بندی را به همراه داشته باشد.

  • کیفیت مناسب بوبین (لوله مقوایی)

لوله مقوایی یا بوبین که نایلون استرچ در هنگام تولید بر روی آن قرار می گیرد، باید دارای ویژگی های مشخصی باشد تا کاربر در هنگام مصرف از این کالا دچار مشکل نشود. عدم برجستگی و فرورفتگی روی سطح و یا داخل بوبین، ضخامت استاندارد مقوا و قطر داخلی لوله مقوایی (با توجه به نحوه مصرف) از جمله این ویژگی هاست.

  • میزان کشش مناسب

میزان کشش مناسب که در واقع وظیفه نگهداشت محصول را به عهده دارد، یکی از اصلی ترین ویژگی های این کالا می باشد. استفاده از مواد اولیۀ با کیفیت و رعایت نکات لازم و تخصصی در فرآیند تولید، تامین کشش کافی و لازم را به همراه خواهد داشت. کشش 4 برابر، میزانی استاندارد جهت تامین این نیاز کاربر می باشد که البته می تواند با تغییر در مواد اولیه، افزایش و یا کاهش داشته باشد.

  • چسبندگی مناسب

حفظ کیفیت بسته بندی و محافظت از محصول در مقابل آسیب هایی نظیر رطوبت و گرد و خاک، توسط این ویژگی تامین می گردد. اگر نوع و یا میزان چسب مصرفی در تولید فیلم استرچ مناسب نباشد، به مرور زمان بسته بندی کالا تغییر شکل داده و ضمن انتقال رطوبت و گرد و خاک به محصول، کالای بسته بندی شده می تواند دچار آسیب جدی شود.

  • شفافیت بالا و یا انتخاب استرچ رنگی

مشخص بودن کالا و یا برند محصول پس از بسته بندی، می تواند به عنوان یکی از اهداف شرکت ها مطرح باشد. شفافیت مناسب فیلم استرچ میتواند تامین کننده این نیاز برای مصرف کنندۀ محصول باشد که البته این شفافیت نشان دهنده استفاده از مواد اولیه مرغوب در فرآیند تولید آن نیز می باشد. برخی از کاربران تمایل به متمایز بودن بسته بندی کالای خود دارند که جهت این امر می توانند از استرچ رنگی استفاده کنند.

  • بهای اضافی نپردازید !!

با توجه به تنوع کیفیت در استرچ های موجود در بازار، عدم آگاهی لازم در انتخاب و خرید این محصول می تواند هزینه دو چندانی را به مصرف کننده تحمیل نماید. به عنوان مثال برای مصرف این محصول به صورت دستی، نیازی نیست کالایی را انتخاب کنید که برای دستگاه های پر سرعت تولید شده و تا شش برابر قابلیت کشسانی دارد. بسته به نیاز خود و با مشاوره مناسب با تولید کننده محصول، انتخاب مناسبی داشته باشید و به اندازه کافی هزینه کنید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا