نایلون استرچ چیست و چه کاربردی دارد؟

نایلون استرچ چیست و چه کاربردی دارد؟

همواره یکی از دغدغه های اصلی برای کارخانجات مختلف به ویژه تولید کنندگان کالاهای پر مصرف، سرعت و نحوه بسته بندی کالا برای حمل و انتقال به مراکز پخش ، توزیع و یا تحویل به مشتری و صادرات بوده است.

این امر در سال های گذشته با برخی از اقلام اقتصادی و در دسترس از جمله تسمه های پلاستیکی و یا پالت هایی با دیواره های چوبی و فلزی انجام می گرفت که به مرور زمان مشکلاتی نظیر استهلاک این اقلام را به همراه داشت.

فیلم استرچ (استرچ پالت بند) کالایی نایلونی شکل، دارای سطحی صاف، شفاف و دارای قدرت کشش و چسبندگی بالا می باشد که طیف گسترده ای از ویژگی های لازم برای بسته بندی محصول را در اختیار کاربر قرار می دهد.

این محصول که با توجه به کیفیت و کاربرد آن با نام عامیانه نایلون استرچ نیز شناخته می شود، کالایی اقتصادی و پرکاربرد است که در راستای تامین این نیاز، در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از صنایع مختلف قرار گرفته است.

نایلون استرچ با تامین ویژگی های لازم برای حفظ و مراقبت از محصول، امکانات کاملی را در دسترس کاربر قرار می دهد که از جمله مهمترین آن می توان به جلوگیری از انتقال رطوبت، ممانعت از ضربه و آسیب به کالا، اطمینان در حمل و نقل و سرعت بسته بندی اشاره کرد.

این کالا با توجه به ویژگی های متمایز، اخیرا توسط کاربران خانگی و کارگاهی و فرودگاهی نیز مورد اقبال قرار گرفته است.

 به نحوی که برخی از تولید کنندگان معتبر این محصول از جمله شرکت پوشان پلاستیک طیف گسترده و متنوع تری از این محصول را به بازار ارائه کرده اند.

این محصول که با توجه به نوع مواد مصرفی قابلیت تماس مستقیم با مواد غذایی و دارویی را نیز دارا می باشد، در حال حاضر با تنوع کالایی زیر توسط شرکت پوشان پلاستیک به بازار عرضه می گردد.

فیلم استرچ دستی (Hand  wrap)

فیلم کششی(استرچ فیلم) که معمولاً به عنوان بسته‌بندی کششی نیز شناخته می‌شود، یک ماده ی ورقه ای  پلاستیکی بسیار نازک و کشسان است که برای بسته‌بندی دور محصولات، جعبه‌ها و پالت‌ها استفاده می‌شود.

بازیابی الاستیک یا همان قابلیت کشسانی و کشش استرچ فیلم، به فیلم اجازه می‌دهد تا مواردی که در اطراف آن محکم پیچیده شده‌است را در خود جای دهد.

لازم به ذکر است هر چه درصد بازیابی الاستیک بیشتر باشد، فیلم نواردی که فیلم دارا خواهد بود بهتر خواهد شد. بهتر است بدانید که هدف از استرچ فیلم، پالت کردن محصولات و نگهداری آنها به صورت صحیح و ایمن در طول حمل و نقل است.

یکی از محصولات پرکاربرد و در دسترس که در سالیان اخیر مورد توجه بسیاری از کاربران برای بسته‌بندی انواع محصولات، کالا و لوازم قرار گرفته‌است، فیلم استرچ دستی (Hand Wrap Stretch Film) می‌باشد. به‌طور کلی اگر شما در بیزینستان فقط از نیروی انسانی استفاده می‌کنید، بهتر است در خط تولید منحصراً از استرچ دستی استفاده شود . از سوی دیگر نیز اگر می‌خواهید که این فرآیند را به صورت اتومات یا نیمه اتومات انجام دهید، بهتر است از استرچ ماشینی استفاده شود.

فیلم کششی دستی یا همان استرچ دستی به‌طور خاص و منحصراً برای بسته‌بندی به شکل دستی یا با نیروی انسانی استفاده می‌شود. این نوع از استرچ فیلم (فیلم کششی) معمولاً با عنوان استرچ دستی شناخته می‌شوند. ضمن اینکه این نوع از فیلم کششی را نمی‌توان در دستگاه استرچ روپ استفاده کرد.

فیلم کششی دستی یا همان استرچ دستی توانایی این را دارد تا انواع مختلفی از محصولات و پشته‌های کالا را روی پالت بپیچد. اگر شما در کسب و کار و خط بسته بندیتان روزانه کمتر از 50 پالت می‌پیچید، استرچ دستی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

از ویژگی‌های این محصول استرچ دستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

•         کالایی مقرون به صرفه برای بسته‌بندی انواع محصولات، ابزار آلات، دستگاه‌ها، وسایل خانگی و…

•         قابل استفاده در واحدهای صنعتی و تولیدکنندگان محصولاتی از جمله سیم و کابل، شیشه، مفتول، شلنگ، شیرالات، ساک و چمدان، مبلمان، لوازم اداری، نوشت‌افزار و…

•         محافظت کامل از محصولات در برابر گرد و خاک، ضربه و رطوبت

•         قابل ارائه در عرض و ضخامت‌های متنوع

•         قابل ارائه به صورت شفاف و رنگی

فیلم استرچ با قدرت کشش معمولی (نیمه اتوماتیک)

فیلم استرچ یا همان STRETCH FILM معمولاً از پلی اتیلن سبک خطی فیلم LLDPE و همچنین چسب PTB با درصدهای مختلف که بستگی به نیاز مشتری دارد با تکنولوژی Cast Extrusion system تهیه و تولید می‌شود. لازم است ذکر شود یکنواختی در ضخامت، شفافیت بالایی که دارد و همچنین درصد کشش زیاد آن سبب می‌شود تا در برابر پارگی و همچنین سوراخ شدن مقاومت خوبی را از خود نشان دهد و از نظر کیفیت به رتبه خوبی در لیست وسایل بسته‌بندی محصولات قرار گیرد.

فیلم استرچ در صنایع مختلفی مانند بسته‌بندی پالت‌ها ، همچنین به منظور محافظت از محصولات مختلف به هنگام بارگیری و همچنین جلوگیری از ورود گرد و غبار و رطوبت به محصول استفاده می‌شود. به‌طور کلی رول استرچ برای اتصال محصولات به پالت که نوعی ابزار برای حمل و نقل محصولات است استفاده می‌شود تا به وسیله آن از محکم بودن محصول بر روی پالت مطمئن شویم. استفاده از رول استرچ فیلم می‌تواند به کاهش خطر آسیب و تلفات محصول، محافظت از نیروی کار در برابر صدمات کمک کند.

فیلم استرچ با قدرت کشش معمولی (Normal Power Stretch) کالایی پرکاربرد، ایمن و مقرون به صرفه برای بسته‌بندی تولیدات کارخانه‌ها، به ویژه برای بسته‌بندی پالت می‌باشد. این کالا که معمولاً با استفاده از دستگاه‌های نیمه اتوماتیک و یا به صورت دستی مورد مصرف قرار می‌گیرد، با توجه به اطلاعات دریافت شده از مشتری تولید و جهت محافظت از محصول چیده شده بر روی پالت، در اختیار کاربر قرار می گیرد.

فیلم استرچ با قدرت کشش معمولی (نایلون استرچ) که می‌تواند با توجه به نحوه عملکرد دستگاه، نوع محصول، نحوه چیدمان و سلیقه اپراتور با ویژگی‌های متنوع تولید گردد، با کشش ۴ برابر (۴۰۰درصد) و با ضخامت 22 الی 45 میکرون توسط شرکت پوشان پلاستیک تولید و به بازار عرضه می‌گردد. استرچ با قدرت کشش معمولی (نیمه اتوماتیک) برای بسته‌بندی و ایمن‌سازی محصولات شما به هنگام قرارگیری در انبار و یا ارسال به محل مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که به هنگام قرارگیری محصولات در انبار و یا در زمان حمل بار از آن در برابر گرد و خاک، ریزش احتمالی و آسیب به محصول محافظت می‌نماید.

این محصول در حال حاضر در بسیاری از صنایع مختلف و برای بسته‌بندی محصولاتی از جمله آب معدنی، نوشابه، محصولات بهداشتی، نخ، کاغذ و کارتن، مبلمان و … در حال مصرف می‌باشد. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به هزینه تولید کمتر، قیمت مناسب و تنوع بیشتر در ضخامت‌های قابل ارائه نسبت به استرچ سوپر پاور اشاره کرد.

 ویژگی‌های استرچ با قدرت کشش معمولی:

•         چسبندگی بالا

•         کشش مناسب

•         ممانعت از انتقال ضربه و رطوبت به کالا

•         محافظت کامل از پالت محصول تا وزن ۱۵۰۰ کیلوگرم با حداقل هزینه

          قابلیت تولید به صورت رنگی جهت متمایز کردن محصول

فیلم استرچ سوپر پاور (تمام اتوماتیک)

لازم است ذکر شود انواع سلفون استرچ دارای مشخصات و ویژگی‌های متفاوتی است که برای این تفائت‌ها می‌توان به عرض و ضخامت متفاوت انواع سلفون‌های استرچ اشاره کرد. به‌طور کلی بهتر است بدانیم که دلیل تفاوت کیفیت سلفون‌های استرچ در نوع ماده ی اولیه ای است که برای تولید آن به کار می‌رود. یکی از متداول‌ترین مواد اولیه ای که برای تولید سلفون استرچ و سلفون صنعتی کششی به کار می‌رود پلی اتیلن خطی دارای چگالی کم می‌باشدکه با نام LLDPE شناخته می‌شود.

این نوع پلی اتیلن با استفاده از اتیلن و آلفا الفین در طی فرآیندی به نام پلیمراسیون تولید می‌شود. در فرایند تولید این محصولات نایلونی انعطاف‌پذیر از مواد اولیه پی وی سی و انواع دیگر پلی اتیلن نیز استفاده می‌شود. این امر باعث می‌شود که ما شاهد ویژگی‌ها و مشخصات بسیار متفاوتی در انواع سلفون استرچ‌های تولید شده در بازار باشیم. به همین دلیل هم امکان استفاده‌های متنوع از آن‌ها با توجه به این ویژگی‌ها وجود خواهد داشت.

هر کسب و کاری پس از بسته‌بندی محصولات خود به یک بسته‌بندی نهایی نیز نیاز دارد تا بتواند کالاهای  خود را به صورت مرتب شده به محل توزیع و پخش برساند. به این منظور روش‌های متفاوتی را می‌توان به کار برد که از جمله آن‌ها استفاده از استرچ پالت می‌باشد. یکی از محصولات پرکاربرد و در دسترس که در سالیان اخیر مورد توجه بسیاری از کاربران برای بسته‌بندی انواع محصولات، کالا و لوازم قرار گرفته‌است، فیلم استرچ دستی (نایلون استرچ) می‌باشد. این محصول که با کیفیت و مشخصات متنوع توسط تولیدکنندگان به بازار عرضه می‌گردد، باعث شده تا کاربران با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به جابجایی کالا و لوازم خود اقدام نمایند.

استرچ دستی که در بازار مصرف با نام سلفون نیز شناخته می‌شود، با عرض و ضخامت‌های متنوع و به صورت شفاف و رنگی قابل ارائه به مشتریان می‌باشد. با توجه به اینکه استرچ هند رپ (Hand wrap) در حال حاضر مقرون به صرفه‌ترین کالا برای بسته‌بندی انواع محصولات، ابزار آلات، دستگاه‌ها، وسایل خانگی و… می‌باشد، با استقبال ویژه ای همراه شرکت پوشان پلاستیک دارای تجهیزات پیشرفته و گسترده در زمینه تولید فیلم استرچ سوپر پاور می‌باشد. استرچ‌های سوپر پاور گزینه بسیار مناسبی برای ایمنی و محافظت پالت‌ها و اشکال مختلف بسته‌بندی بوده که محصولاتی از قبیل نوشابه، آب معدنی، پروفیل، لوله و اتصالات، تیشو، کاغذ، کارتن و… را می‌توان با آن بسته‌بندی نمود.این محصول که معمولاً در کارخانجات مختلف برای بسته‌بندی در خطوط پرسرعت مورد مصرف قرار می‌گیرد، با توجه به نیاز مشتری جهت استفاده از حداکثر سرعت و عدم توقف خط بسته‌بندی، با فرمولاسیون متفاوت نسبت به استرچ‌های معمولی تولید می‌گردد. به نحوی که میزان کشش آن تا ۲ برابر بیشتر (مجموع ۶۰۰ درصد) افزایش یابد.

استرچ پالت (سلفون پالت)، برای بسته‌بندی و ایمن‌سازی محصولات شما به هنگام قرارگیری در انبار و یا ارسال به محل مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که به هنگام قرارگیری محصولات در انبار و یا در زمان حمل بار، از آن در برابر گرد و خاک، ریزش احتمالی و آسیب به محصول محافظت می‌نماید. استرچ سوپر پاور در برابر پارگی و آسیب دیدگی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و گزینه بسیار مناسبی برای محافظت از محصولات می‌باشد.استرچ سوپر پاور در ضخامت‌های ۲۲ الی ۴۵ میکرون، با عرض نهایی ۲۰۰۰ میلیمتر و با بالاترین میزان استحکام و کشش توسط کارخانه پوشان پلاستیک در حال تولید می‌باشد. شایان ذکر است که این محصول از چسبندگی مناسب و استاندارد برخوردار بوده و بدون اختلاف ضخامت در سطح فیلم تولید می‌گردد.

از ویژگی‌هایی که برای این محصول می‌توان نام برد:

•         مناسب برای برای ایمنی و محافظت پالت‌ها و اشکال مختلف بسته‌بندی بوده مانند نوشابه، آب معدنی، پروفیل، لوله و اتصالات، تیشو، کاغذ، کارتن و…

 •        مناسب جهت بسته‌بندی در خطوط پر سرعت

 •        مقاوم در برابر پارگی و آسیب دیدگی

 •        قابل ارائه در ضخامت‌های ۲۲ الی ۴۵ میکرون و با عرض نهایی ۲۰۰۰ میلیمتر

فیلم استرچ علوفه (Silage film)

استرچ علوفه عمدتاً برای حفظ علوفه‌هایی همچون، یونجه، ذرت و… استفاده می‌شوند. این استرچ ارزش غذایی محتویات را حفظ کرده و از فرایندهای تخمیر نامطلوب آنها جلوگیری می‌کند. لازم به ذکر است برای این که استرچ علوفه بتواند به محافظت از این مواد برای تایم طولانی در فضای باز بپردازد، نیاز به مقاومت خوبی در برابر هوازدگی دارند. با ادامه مقاله همراه باشید تا درباره‌ی این استرچ و کاربردهایش اطلاعات بیشتری را در اختیارتان بگذاریم.

یکی از چیزهایی که از گذشته تا به امروزه نقش خیلی مهمی در سبد غذایی ما داشته محصولاتی بوده که دام‌ها تولید می‌کنند؛ به همین دلیل سلامت و کیفیت این مواد غذایی ما وابسته به سلامت این دام‌ها است. ما انسان‌ها نیاز است تا با مهیاکردن شرایطی از آنها به‌خوبی نگهداری و مراقبت کنیم، برای مثال با نگهداری و محافظت از غذای دام‌ها می‌توان به بهبود کیفیت در این زمینه کمک شایانی کرد. یکی از این شرایط نگهداری و بسته‌بندی غذای این حیوانات به شکل صحیح با استفاده از نایلون بسته‌بندی یا استرچ علوفه است. این نوع از استرچ جزو دسته‌ی استرچ و یا نایلون‌های کشاورزی قرار می‌گیرد و می‌توان گفت پلی است برای ارتباط میان صنعت دامداری و دامپروری با صنعت ساخت فیلم استرچ علوفه.

می‌دانید که علوفه بخش خیلی بزرگی از تغذیه‌ی دام‌ها را در بر می‌گیرد؛ این علوفه در واقع همان پسماندهایی است که از مزارع تولید می‌شود مانند موادی همچون ساقه، برگ ذرت، برنج، تفاله چغندر و… است که به جهت فراهم‌کردن خوراک این حیوانات از این گیاهان علوفه‌ای استفاده می‌شود. به‌گونه‌ای که این علوفه‌ها جمع‌آوری شده و توسط نایلون‌های بسته‌بندی (استرچ علوفه) بسته‌بندی و سپس به‌عنوان مواد غذایی دام‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از استرچ علوفه مزایایی دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استرچ علوفه سبب می‌شود تا فرآیند تخمیر در علوفه‌ها افزایش پیدا کند که همین سبب بالارفتن ارزش غذایی آن برای دام‌ها می‌شود.
 • با بسته‌بندی این علوفه‌ها توسط استرچ علوفه و نایلون می‌توان مدت‌زمان نگهداری علوفه را تا 2 سال افزایش داد و حتی به ذخیره آنها برای مدت طولانی پرداخت.
 • ذخیره و نگهداری این علوفه‌ها توسط استرچ سبب می‌شود تا این علوفه برای تایم زیادی تازه بماند که همین سبب بالارفتن کیفیت آن برای دام‌ها می‌شود
 • این استرچ های بسته‌بندی علوفه در شرایط آب‌وهوایی مختلف قابل‌استفاده و جابجایی به‌سهولت است.
 • استفاده از این نوع استرچ برای ذخیره‌سازی علوفه و خوراک دام‌ها راهی به‌شدت کم‌هزینه می‌باشد.

فیلم استرچ خانگی

به‌طورکلی مبلمان یکی از لوازم چوبی است که برای حمل‌ونقل و جابه‌جایی آن‌ها نیاز است تا از ظرافت و احتیاط بالایی استفاده شود. این مبلمان اگر به‌صورت درستی بسته‌بندی نشوند ممکن است تا دچار آسیب‌های احتمالی همچون پارگی و سوراخ شدن مبل در پارچه و رویه‌ی آن و همچنین خراشیدگی و شکستگی در اسکلت آن شود. به همین دلایل باید به هنگام اسباب‌کشی و جابه‌جایی این مبلمان از روش صحیحی برای بسته‌بندی استفاده کرد تا این آسیب‌ها به حداقل خود برسد؛ به این منظور می‌توان از فیلم استرچ خانگی یا Furniture stretch film به عنوان یکی از پرکاربردترین لوازم بسته‌بندی مبلمان استفاده کرد.

در واقع فیلم استرچ خانگی یا Furniture stretch film محصولی است که از آن به جهت بسته‌بندی و دسته‌بندی مبلمان در اسباب‌کشی‌ها و جابه‌جایی این لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از مردم به این جهت از این فیلم استرچ استفاده می‌کنند تا در همین اسباب‌کشی و جابه‌جایی‌ها مبلمان  این لوازم کثیف نشوند؛ یکی دیگر از جاهایی که از این استرچ خانگی برای جلوگیری از کثیف شدن مبلمان استفاده می‌شود، کارگاه‌ها و انبارهای نگهداری مبل‌ها است چرا که ممکن است مدت طولانی این مبلمان در انبار بمانند و در همین حین کثیف شوند. به همین دلیل در این انبارها مبلمان توسط یک لایه از فیلم استرچ خانگی پوشیده می‌شود.

لازم است بدانید از آنجایی که مبل‌ها جنسشان از یک لایه نازکی از الیاف یا چرم است به دلیل احتمال خراب‌شدن زودهنگام آنها بالاست. همین موضوع سبب شده تا مصرف‌کنندگان این محصول به فکر چیزی برای محافظت از مبلمان خود بیفتند و از آنها در مقابل بسیاری از خطرات و آسیب‌ها محافظت کنند؛ همان‌طور که می‌دانید یکی از همین وسایلی که به عنوان محافظ عمل می‌کنند فیلم استرچ خانگی است که با استفاده از آنها می‌توان طول عمر مبلمان را مقدار زیادی افزایش داد.

یکی از مسائلی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را به خود در رابطه با این نوع از استرچ به خود مشغول کند این است که این استرچ خانگی آیا همان کاور مبل است یا نه؟ لازم به ذکر است فیلم استرچ خانگی با کاور مبل در واقع تفاوت دارد و مصرف‌کنندگان باید تفاوت میان این دو را بدانند تا با یکدیگر اشتباه نگیرند. تفاوت بارزی که میان این دو است میزان طول عمر و طول مدتی است که می‌توان از آنها استفاده کرد؛ بدین‌گونه که کاور مبل محصولی است که دقیقاً به شکل و فرم مبل ما تولید می‌شود و به‌آسانی بر روی آن قرار می‌گیرد؛ همچنین خوب است بدانید که کاور مبل برای محافظت دائمی از مبلمان استفاده می‌شود و طول عمر بالایی را دارا هستند، اما در واقع فیلم استرچ خانگی برعکس کاور مبل، یکبار مصرف هستند و فروشندگان باید بعد از فروش مبلمان به مشتری آن‌ها را از مبلمان جدا کنند و کاربرد استرچ بیشتر برای تولیدی‌های مبل و کارگاه‌های مبل‌سازی به‌منظور محافظت از آنها است.

علاوه بر مواردی که تا کنون در خصوص فیلم استرچ خانگی گفته شد، لازم است تا به یک سری از ویژگی‌های بارز آنها که می‌تواند کمک شایانی به شما برای خرید این محصول است بپردازیم که برخی از این ویژگی‌ها را در ادامه خواهیم دید.

 • یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استرچ خانگی که در هنگام خرید باید به آن توجه ویژه‌ای شود این است که مقدار انعطاف‌پذیری آن چقدر است.
 • دیگر ویژگی مهم برای خرید فیلم استرچ خانگی، میزان کشسانی آن است که کار ما را به هنگام بسته‌بندی بسیار آسان می‌کند.
 • یکی دیگر از ویژگی‌های این استرچ ها که باید به هنگام تهیه توجه ویژه‌ای به آن شود جنس آن و به تبع میزان داوم و طول عمر آن است.

فیلم استرچ دونر کباب

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، بسته‌بندی مواد غذایی به دلیل حساسیت بالایی که دارند از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که با استفاده از یک استرچ محافظ غذای مناسب مانع این می‌شویم که مواد غذایی یا همان دونر کباب خراب شود یا در معرض آلودگی‌های محیطی قرار گیرد. به همین جهت ما باید از وسیله‌ای برای بسته‌بندی مواد غذایی استفاده کنیم که یک سری ویژگی‌ها و استانداردهای خاصی داشته باشد تا بتواند به طور مناسب از مواد غذایی محافظت کند.

خوشبختانه می‌توان گفت که استرچ دونر کباب با دارا بودن تمام این ویژگی‌ها در رتبه نخست برای انتخاب اکثر کسب‌وکارها به جهت استفاده از آنها برای بسته‌بندی قرار گرفته است. در ادامه با برخی از ویژگی‌های این استرچ دونر کباب آشنا خواهیم شد:

 • چسبندگی بالا به جهت آسانی کار برای بسته‌بندی
 • دارا بودن قابلیت کشسانی بسیار بالا و قابل‌قبول به جهت بسته‌بندی
 • استحکام بالای استرچ
 • شفافیت بالای این نوع از استرچ
 • جلوگیری از واردشدن هوا و رطوبت به درون بسته‌بندی که سبب خراب‌شدن مواد غذایی می‌شود.

این نوع از استرچ قابلیت این را دارد که در ابعاد و ضخامت‌های گوناگون تولید بسته به نیاز مشتری تولید شود.

با توجه به ویژگی‌هایی که درباره‌ی سلفون استرچ گفته شد، می‌توان ادعا کرد که این نوع از استرچ (استرچ محافظ غذا) می‌تواند مناسب‌ترین انتخاب برای افراد و بیزینس‌هایی است که کارشان مربوط به بسته‌بندی مواد غذایی است. اما در ادامه یک سؤالی که ممکن است ذهن ما را به‌عنوان فردی که شناخت کافی در رابطه با این محصول ندارد، مشغول کند این است که این استرچ محافظ غذا چه کاربردی دارد.

لازم است بدانید که این استرچ محافظ غذا (دونر کباب) به دلیل چسبندگی بالایی که دارد برای بسته‌بندی برخی مواد غذایی مثل ادویه‌ها یا آرد اصلاً مناسب نیست، اما در عوض برای محصولاتی که نباید در معرض هوا قرار گیرند می‌تواند بهترین انتخاب باشد. از کاربردهایی که از این استرچ برای آن استفاده می‌شود، می‌توان به بسته‌بندی انواع گوشت سفید و قرمز و انواع میوه‌ها، انواع سبزیجات، خشکبار و غیره اشاره کرد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا