• فیلم استرچ از چه موادی تشکیل شده و چه کاربردی دارد ؟

این فیلم از مواد پتروشیمی با گرید پلی اتیلن تولید می گردد. کاربرد این فیلم در صنایع مختلف و جهت بسته بندی پالت ، مبلمان ، لوله ، پروفیل و … می باشد.

 • مناسب ترین ضخامت استرچ و پرکاربردترین آن کدام است؟

ضخامت ۲۰ الی ۲۵ میکرون فیلم استرچ مناسب ترین و بیشترین کاربرد آن جهت بسته بندی پالت در صنایع مختلف می باشد.

 • کیفیت استرچ های داخلی در مقایسه با نمونه های خارجی چه وضعیتی دارد؟

با توجه به پیشرفت فرایند تولید و همچنین مواد اولیه این کالا، فیلم استرچ تولیدی برخی از شرکت های داخلی نظیر پوشان پلاستیک مشابه و حتی برتر از نمونه های خارجی می باشد.

 • معمولا وزن رول های استرچ چقدر و بر چه اساسی تولید می گردد؟

وزن رول های تولیدی این فیلم بر اساس نیاز مشتری تولید می گردد . معمولا وزن رول جهت مصرف با دستگاه های اتوماتیک ۱۱ کیلوگرم و جهت مصارف دستی ۵ کیلوگرم تولید می گردد.

 • نحوه عرضه فیلم استرچ چگونه است؟

فروش فیلم استرچ بر واحد کیلوگرم می باشد. امکان محاسبه وزن کالا به صورت ناخالص ( با احتساب وزن بوبین ) و خالص (بدون احتساب وزن بوبین) وجود دارد.

 • عرض استاندارد فیلم استرچ و وزن بوبین داخل آن چقدر است؟

پر مصرف ترین عرض این کالا ۵۰۰ میلیمتر بوده که وزن بوبین آن (در شرکت پوشان پلاستیک) یک کیلوگرم می باشد. وزن بوبین با تغییر عرض کالا و با همان نسبت حدودی تغییر می یابد.

 • کاربری فیلم پلی اتیلنی شفاف در چه مواردی بوده و در چه صنایعی مورده استفاده قرار می گیرد ؟

فیلم پلی اتیلن شفاف جهت چاپ ، لمینت و بسته بندی در مواردی همچون لفاف های بسته بندی مواد غذای ،آرایشی و بهداشتی، دارویی ،لیبل های پشت چسب دار و … مورد مصرف قرار می گیرد.

 • بیشترین کاربرد فیلم پلی اتیلن شیری در چه صنایعی می باشد ؟

بیشترین مصرف فیلم پلی اتیلن شیری در ساک دستی های تبلیغاتی، کیسه شیر ،کیسه دوغ و سایر مواد غذایی و همچنین جهت لمینت در لفاف های بسته بندی مواد غذایی و آرایشی بهداشتی نظیر بسته بندی پوشک ، دستمال مرطوب و … می باشد .

 • تفاوت بین فیلم پلی اتیلن شیری و شفاف در چیست؟

تفاوت اصلی این دو کالا در استفاده از مستربچ رنگی (سفید) در فرآیند تولید محصول می باشد. امکان استفاده از سایر مستربچ های رنگی نیز در تولید کالا وجود داشته که می تواند در صنایع مختلف مورد مصرف قرار گیرد . عموما فیلم پلی اتیلن شیری جهت عملیات چاپ تولید می گردد .

۴- فیلم پلی اتیلن چه قابلیت هایی دارد؟

فیلم پلی اتیلن قابلیت دوخت پذیری و تماس با مواد غذایی را دارد که این دو ویژگی عامل اصلی انتخاب فیلم پلی اتیلن در بسته بندی مواد غذایی ، دارویی و سایر اقلام خاص می باشد و قابلیت دوخت پذیری این فیلم باعث استفاده وسیع از آن در ساخت پاکت ها می باشد .

 • آیا فیلم های پلی اتیلن مخصوص چاپ و لمینت فرآیند تولید یکسان و خصوصیات فنی مشابه دارند ؟

خیر، فرآیند تولید فیلم های تولید شده جهت چاپ و لمینت متفاوت بوده و غیر از ترکیب مواد  اولیه مصرفی این دو کالا در خصوصیات فنی نظیر دمای دوخت ،دمای برش ،عدد اسلیپ و … متفاوت می باشد.

 • معمولا وزن رول های تولیدی در فیلم های پلی اتیلن شفاف و رنگی چقدر است؟

با توجه به این که این دو کالا در صنعت چاپ ، بسته بندی و لمینت مورد مصرف قرار می گیرد تلاش بر این است که پروسه مربوطه(چاپ و لمینت ) تا جای ممکن متوقف نگردد . از این رو معمولا وزن رول ها بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم انتخاب می گردد .

 • فیلم شرینگ تولید شده در شرکت پوشان پلاستیک از چه موادی تشکیل شده و چه کاربردی دارد ؟

نایلون شرینگ دارای انواع مختلف از جمله PVC  ، پلی اتیلن و پلی الیفن بوده که هر یک با توجه به ضخامت و گرماژ جهت کارایی گوناگون مورد مصرف قرار می گیرد.

نایلون شرینگ تولید شده در این شرکت تشکیل شده از مواد اولیه پلیمری پلی اتیلنی بوده که جهت بسته بندی پک های چند تاییِ نوشابه ،آب معدنی ، روغن ، ترشی ، کنسرو و … و همچنین بسته بندی و محافظت کارتن ، آجر و سفال ، کاشی و سرامیک و … استفاده می گردد .

 • پرمصرف ترین عرض و ضخامت نایلون شرینگ کدام است ؟

نایلون شرینگ با ضخامت ۵۰ الی ۹۰ میکرون و با عرض ۳۸ الی ۸۰ سانتیمتر پر مصرف ترین نوع این کالا می باشد.

 • آیا امکان تولید فیلم شرینگ با رنگ های گوناگون وجود دارد؟

بله،امکان تولید فیلم مذکور با رنگ های مختلف در کارخانجات پیشرفته وجود دارد.با توجه به فرآیند تولید این کالا در کارخانجات پیشرفته نظیر پوشان پلاستیک این کالا هیچ گونه اثر مخربی از نظر انتقال رنگ بر روی محصول ندارد.

 • وزن استاندارد رول های نایلون شرینگ چقدر است؟

۲۵ الی ۴۰ کیلوگرم پر مصرف ترین نوع رول های نایلون شرینگ است.

 • گرماژ نایلون شرینگ چقدر است و آیا جهت بسته بندی محصولات تک یا پک های دوتایی مناسب است؟

گرماژ تمامی فیلم های پلی اتیلن از جمله شفاف و شیری ، شرینگ و استرچ ۹۲/۰ بوده که با توجه به بالا بودن این مقدار و همچنین ضخامت بالای نایلون و مقاومت در برابر پاره شدن این کالا از نظر اقتصادی جهت اینگونه بسته بندی

مناسب نمی باشد. مناسب ترین فیلم جهت بسته بندی پک های یک یا دوتایی فیلم شرینگ pvc   و پلی الفین  می باشد.